Wsparcie szkolne

Nabór do SP 24

Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

Rok szkolny 2019/20 w LO

Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne przygotowują się do udostępnienia materiałów do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015.  Nasza szkoła zamierza przystąpić do próbnego egzaminu maturalnego. Próbny egzamin maturalny odbędzie się od 2 do 8 kwietnia br. Propozycja próbnego egzaminu maturalnego to element wspólnych działań CKE i Ministerstwa Edukacji Narodowej, aby w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wesprzeć uczniów i ich rodziców.

Dnia 10.03.2020 odbył się Finał Miasta Kalisza w piłce siatkowej chłopców - Licealiada. Brały w nim udział 3 najlepsze zespoły - wygrani grup eliminacyjnych: I LO , ZSS , VII LO SMS. Nasi zawodnicy okazali się najlepsi wygrywając z I LO 2:0 oraz z ZSS 2:1 awansując tym samym do rozgrywek rejonowych. Najlepszym grającym VII LO SMS był atakujący Aleksander Czajkowski. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratuluję!

Edyta Strójwąs

28 lutego b.r. czterech uczniów z klasy I BR VII LO SMS: Dominik Chlebio, Tomasz Dobroch, Adam Kornacki i Konrad Senderacki uczestniczyli w uroczystości miejskiej „Podsumowanie Roku Sportowego 2019”. Wioślarze, w tym nasi wspaniali chłopcy, odebrali z rąk Prezydenta Miasta Kalisza nagrodę za wyniki sportowe. Warto wiedzieć, że dzięki nim medal za formację 8-ki po 10 latach ponownie wrócił do Kalisza. Kaliscy wioślarze zajęli III miejsce i zdobyli brązowy medal na Olimpiadzie Młodzieży w Kruszwicy. To niewątpliwie duże osiągnięcie.

Wszystkim wspaniałym wioślarzom, a zwłaszcza naszej wspaniałej czwórce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Studniówka VII LO SMS odbyła się 14 lutego 2020 r. w restauracji ALJO. Na sto dni przed swoim pierwszym w życiu ważnym egzaminem trzecioklasiści zapomnieli na chwilę o nauce, by oddać się zabawie…

Dziś licealiści, jutro absolwenci, za chwilę maturzyści… kalisz.naszemiasto.pl

Siatkarki Energi MKS SMS Kalisz, które są jednocześnie uczennicami naszego VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostały mistrzyniami Wielkopolski kadetek!
Dziewczyny nie miały sobie równych w turnieju finałowym mistrzostw, który odbył się w dniach 14-17 lutego 2020 r. w Hali Arena Kalisz. Podopieczne trenera Grzegorza Kowalczyka wygrały wszystkie trzy spotkania nie tracąc seta i zasłużenie sięgnęły po mistrzowski puchar. Niebawem czeka je rywalizacja w rozgrywkach centralnych.

Więcej: www.faktykaliskie.pl

[11.02.2020] Siatkarki Energi MKS SMS Kalisz, które są jednocześnie uczennicami naszego VII LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego zostały mistrzyniami Wielkopolski juniorek. Podopieczne Daniela Przybylskiego były bezapelacyjnie najlepszym zespołem turnieju finałowego, który w dniach 7-9 lutego 2020 r. rozegrany został w Poznaniu. W meczu o złoto pokonały w niedzielę 3:1 ekipę miejscowego Energetyka. Wkrótce czeka je rywalizacja w rozgrywkach centralnych.

Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

[9.01.2020] Wiktor Smoliński i Jakub Zachara oficjalnie dołączyli do zespołu seniorów KKS-u 1925 Kalisz i z nowym rokiem podpisali swoje pierwsze zawodowe kontrakty. Wiktor i Jakub są uczniami klasy IFN w naszym VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Ich trenerem jest pan Łukasz Miłek. 
Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

czytaj: www.kalisz.naszemiasto.pl

2 września 2019 r. odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020 w VII Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością pan Błażej Wojtyła, prezes Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz; pan Robert Trzęsała, prezes Kaliskiego Klubu Sportowego; pan Tadeusz Skarżyński, który reprezentował rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, doktora habilitowanego nauk medycznych pana Andrzeja Wojtyłę; pan Mirosław Dębowski, prezes Wielkopolskiego Szkolnego Związku Sportowego, wiceprezes klubu Amber Kalisz.