Nabór do SP 24

Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

[18.10.2019] Akcja biblioteczna „Czytam sobie w bibliotece” skierowana jest dla uczniów klas 1-3 oraz przedszkolaków z najstarszych grup wiekowych. Jako pierwsi w tym roku szkolnym 2019/2020 odwiedziły nas starszaki z Niepublicznego Przedszkola „Calineczka” w Kaliszu. Pierwszą książką, której wysłuchały maluchy w naszej szkole była rekomendowana przez Centrum Edukacji Dziecięcej książka Anny Sójki pt.”Czytam od A do Z”. Opowiadanie „Elementarz”, którego wysłuchały starszaki, wywarło na nich wielkie wrażenie. Pokazało dlaczego warto poznawać literki i umieć pięknie czytać. Jak ważna w późniejszym życiu jest ta umiejętność wiedziało każde dziecko. Wszystkie chwaliły się swoimi małymi księgozbiorami domowymi i wszystkie jak najszybciej chciały już samodzielnie lub wspólnie z rodzicami przeczytać kolorowe bajki, które czekały na nie w domu. Jak ważną rolę w życiu małego człowieka odgrywa czytanie dzieciom na głos bajek, wierszy i opowiadań wie każdy z nas. I właśnie dlatego by od najmłodszych lat rozwijała się wyobraźnia, ubogacał język oraz kształtował gust literacki, nasza biblioteka przy współpracy wolontariuszy z naszej szkoły propaguje różnorodne akcje czytelnicze.