Dane adresowe

Zespół Szkół nr 9 w Kaliszu
ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 22-24
tel. 62 7685470
fax 62 7685480
zs9@zs9.kalisz.pl

W dobie powszechnej cyfryzacji i coraz łatwiejszego dostępu do Internetu wydaje się, że informacji naukowych szukamy głównie w sieci. Czasami mamy jednak ochotę sięgnąć po książkę. Niestety z powodzi książek popularnonaukowych, a jakże często po prostu pseudonaukowych trudno jest wyłowić te najbardziej wartościowe. Warto więc skorzystać z pomocy, którą oferuje nam portal http://madreksiazki.org/

Oto jak przedstawiają siebie twórcy strony:

Mądre Książki to niekomercyjny serwis poświęcony literaturze popularnonaukowej, tworzony przez naukowców i pasjonatów popularyzacji nauki. Interesują nas wszelkie publikacje popularnonaukowe zarówno w klasycznej książkowej, papierowej formie, jak i w postaci e-booków, gier czy pomocy edukacyjnych. Portal powstał w 2014 roku z inicjatywy Piotra Kołodziejczyka i Leszka Szumlasa.”

Omawiane książki podzielone są na kategorie tematyczne i wiekowe, więc w zasadzie każdy znajdzie coś dla siebie, nawet dzieci do lat 3.

Wielu twórców literatury, także tej popularyzowanej na omawianym portalu w związku z zaistniałą sytuacją znalazło się w trudnej sytuacji finansowej. Miłośnicy książek próbują pomóc im na różne sposoby, m. in. Organizując akcję, do której wsparcia zachęcam:
https://akcjaliteracka.pl/